Sakarya'da üç yıl önce bir kuyumcu ve iki kızını otomobilin içinde öldürmekle suçlanan 8 kişiden 4'ü adliyeye sevk edildi, 4 kişi serbest bırakıldı.

Söğütlü ilçesinde 13 Nisan 2006'da kuyumcu İsmail Bilaloğlu ile kızları Neriman ve Hatice Bilaloğlu'nun öldürülmesini soruşturan jandarma, cinayetleri DNA analizi ile çözdü.

İki kız kardeş bıçaklanarak öldürülürken karşı koydu ve bu sırada B.Y'nin tükürük izleri Hatice Bilaloğlu'nun kazağında kaldı. Hatice Bilaloğlu'nun kazağındaki tükürüğün DNA analizini yaptıran ekipler, beş ay önce bir eve hırsızlık için giren B.Y'nin bıraktığı sigara izmaritindeki tükürükle örtüştüğünü belirledi.

Araştırmayı genişleten ekipler, B.Y'yi ve görüştüğü kişileri teknik takibe aldı.

Eşzamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda B.Y. İstanbul'da, A.D. Kocaeli'nde, G.B. Aydın'da ve olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen kuyumcu Bilaloğlu'nun iş yeri komşusu G.K. ise Adapazarı'nda gözaltına alındı. 4 zanlı, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılara yardım ve yataklık ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan G.K'nin annesi D.K, eşi S.K, kardeşi S.A.K. ve B.Y'nin arkadaşı S.Ç. ise jandarmadaki sorgusunun ardından Savcılık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SINIF ARKADAŞLARI SOYGUN PLANLAMIŞ
Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) sınıf arkadaşı olduğu öğrenilen A.D, G.B. ve B.Y'nin Kapalıçarşı'da gümüşçülük yapan G.K'nin müşterisi oldukları ve cinayeti, kuyumcu İsmail Bilaloğlu'nun iş yerini soymak için planladıkları öğrenildi.

12 Nisan 2006 akşamı İsmail Bilaloğlu'nun kullandığı otomobili takip eden A.D, G.B. ve B.Y, kiraladıkları otomobile tepe lambası takarak aracı Söğütlü ilçesi yakınlarında durdurdu ve otomobildeki İsmail ile kızları Neriman ve Hatice Bilaloğlu'nu bıçak ve tabanca ile öldürdü. Cinayetleri işleyenler İsmail Bilaloğlu'nun cebinden de 400 dolar aldı.

Cinayetin ardından otomobil içindeki cesetlerle su deposu kenarına bırakılırken, zanlıların Bilaloğlu'ndan aldıkları anahtarla iş yerini soymak için geldikleri sırada bekçinin uyarısı üzerine olay yerinden kaçtı.