Kelkit çayı bir aileyi yuttu

Tokat'ın Reşadiye ilçesi yakınlarında Kelkit çayına uçan otomobildeki aynı aileden bir kişi öldü, 4 kişi kayıp. Bölgedeki arama çalışmaları sürüyor.

Anadolu Ajansı 01.08.2009 - 10:17

Kelkit çayı bir aileyi yuttu

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Kelkit Irmağı'na bir aracın devrildiği ihbarı üzerine bölgedeki arama çalışmaları havanın aydınlanmasıyla birlikte yeniden başlatıldı.

Reşadiye-Niksar kara yolunun Darıderesi mevkisinde, Kelkit Irmağı'na düştüğü tahmin edilen araçta, İstanbul'dan Gümüşhane'nin Şiran ilçesine bir düğüne gitmek üzere yola çıkan aynı aileden 5 kişinin olduğu tahmin ediliyor.

Tokat Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri, gece ara verdikleri arama çalışmalarına günün ilk ışıklarıyla birlikte ırmak kıyısında tekrar başladılar.

Kılıçkaya Barajı kapaklarının kapatılıp ırmağın suyunun kesilmesi için görüşmeler yapılırken, su seviyesinin düşürülmesi bekleniyor.

IRMAKTAN ÇIKARILAN KADININ KİMLİĞİ
Araçtaki kişilerin yakınlarından İsmail Işık, araçtaki akrabalarıyla dün öğlen saatlerinde görüşüldüğünü, Tokat'ın Reşadiye ilçesinde olduklarının kendilerine iletildiğini ifade etti.

Yakınlarının Gümüşhane'ye uzun süre gelmemeleri üzerine meraklandıklarını, bölgede kaza olup olmadığını araştırdıklarını belirten Işık, daha sonra bölgede bir kazanın olduğunu duyarak, olay yerine geldiklerini söyledi.

Araçta yakınlarından Yusuf Tosun (27), Ersoy Tosun (30), 35 yaşlarında Fikri Tosun, 35-40 yaşlarında Gönül Tosun ile yaklaşık 3-5 yaşlarında Müjdat Tosun adlı bir çocuğun bulunduğunu tahmin ettiklerini belirten Işık, dün sudan çıkarılan kadının cesedenin Gönül Tosun'a ait olduğunun yakınlarınca teşhis edildiğini ifade etti.

Reşadiye-Niksar kara yolunun Darıderesi mevkiinde, özel bir şirkette çalışan kamyon şoförü Osman Tanışık'ın, kara yolunda gördüğü fren izinden yola çıkarak bir aracın Kelkit Irmağı'na düştüğünü tahmin edilmesi üzerine ırmakta arama çalışmaları başlatılmış, 35-40 yaşlarında bir kadın cesedi sudan çıkarılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...