Davutoğlu'dan Sultanahmet'teki saldırıya ilişkin açıklama

Başbakan Davutoğlu, Sultanahmet'te bir polisin şehit olduğu saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Kendilerini feda etmek pahasına zayiatın büyümesini engellediler" dedi.

ntv.com.tr 07.01.2015 - 00:23

Davutoğlu'dan Sultanahmet'teki saldırıya ilişkin açıklama

'Polise göre saldırgan ayağından vuruldu ve düşerken pimi çekti 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısına ilişkin açıklama yaptı. 

Üzücü haberi toplantı sırasında aldıklarını söyleyen Davutoğlu, "Kahraman emniyet görevlilerimiz kendilerini feda etmek pahasına saldırıyı engellediler" dedi.

Davutoğlu şunları söyledi:

"Toplantı esnasında böyle bir üzücü haberi aldık. Bir canlı bomba saldırısı oldu. Bir kardeşimizi, Kenan Kumaş kardeşimizi şehit verdik. Kahramanca bu saldırıyı göğüsledi. Ailesine ve emniyet teşkilatına taziyelerimi iletiyorum. Kadın terörist de öldü.

Teröristin üzerindeki iki ayrı bomba da etkisiz hale getirildi. Böyle saldırılar karşısında emniyet ve istihbarat birimlerimizin çalışmaları sürüyor. Özellikle İstanbul'da merkezi bir konumda söz konusu olan bu saldırı çerçevesinde en geniş, en detaylı araştırmalar yapılıp, örgüt bağlantısı tespit edildiğinde, daha ileri aşamalarda gereken adımlar da atılacaktır

Polislerimiz olaya hemen müdahale etmesiyle daha fazla zayiatın önüne geçildi. Kahraman emniyet görevlilerimiz kendilerini feda etmek pahasına saldırının daha büyük bir zaiyatla neticelenmesini engellemiş oldular. Dakika dakika gelişmeleri taklip ettik. Yeni sonuç elde edildiğinde kamuoyuyla paylaşacağız."

Sayfa Yükleniyor...