Kılıçdaroğlu: Değişiklik demokrasi getirmiyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bir Anayasa değişikliği, Kenan Paşa'nın Anayasası'nın bir uzantısıysa o zaman 12 Eylül'de referandumda 'Hayır' diyeceğiz'' dedi.

Anadolu Ajansı 16.07.2010 - 14:46

Kılıçdaroğlu: Değişiklik demokrasi getirmiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir, Bilecik, Bursa ve Yalova'yı kapsayan 4 günlük gezisinin ilk gününde, Polatlı Ticaret Borsa'sını ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Borsa önünde, parti otobüsünden vatandaşlara hitap etti ve Polatlı'nın tarımın başkenti olduğunu ancak AK Parti'nin 8 yılık iktidarında ciddi kan kaybettiğini söyledi.

İktidardan hesap sormak için halkın kendisine yetki vermesini isteyen Kılıçdaroğlu, sorunların mutlaka çözülmesi gerektiğini, bu sorunları çözecek olanın da CHP olduğunu söyledi.

12 Eylül'de yapılacak referanduma da değinen Kılıçdaroğlu, alanda bulunanlara, ''Ankara'nın her yerinde bilbordlar var. '12 Eylül'de evet oyu kulanın' diye çağrı yapılmış. Bu Anayasa değişikliği çiftçinin sorunlarını çözüyor mu? Dokunulmazlıkları kaldırıyor mu? yolsuzlukları kaldırıyor mu? İşsizliği bitiriyor mu?' diye sordu.

Kılıçdaroğlu, vatandaşların ''hayır'' cevabı vermesi üzerine, ''O zaman oyunuz da hayırlı olsun diyeceğiz. Bir Anayasa değişikliği halkın çıkarları için bir şey getirmiyorsa, demokrasi getirmiyorsa Kenan Paşa'nın Anayasası'nın bir uzantısıysa o zaman 12 Eylül'de referandumda hayır diyeceğiz'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını ''Hepinize hayırlı günler diliyorum'' diyerek tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...