Kılıçdaroğlu: İsrail'e hiçbir şey yapamazsın

''İsrail'e usulen bağırıyorlar. Hiçbir şey yapamazsın sen. Senin yapabilmen için önce sende yürek lazım''

Kılıçdaroğlu: İsrail'e hiçbir şey yapamazsın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete Suriye ve İsrail üzerinden yüklendi.

İsrail'e yönelik yaptırımlarla ilgili olarak hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, ''Usulen bağırıyorlar; 'İsrail'e şunu yapacağız, bunu yapacağız'. Hiçbir şey yapamazsın sen. Senin yapabilmen için önce sende yürek lazım'' dedi.

Askeri anlaşmaların zaten askıda olduğunu belirten Kı8lıçdaroğlu, sözü füze kalkanına getirdi ve amacın İsrail'in güvenliğini sağlamak olduğunu iddia etti.

Eski adalet bakanlarından Mahmut Esat Bozkurt adına yaptırılan heykel ve parkın açılışında konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Bu füze kalkanını kim için getirdin Türkiye'ye? İsrail'in güvenliğini sağlamak için. Milleti de yanıltmak için 'İsrail'e kafa tutuyorum' diyorsun. Şimdi kalkmışsın efelik satıyorsun. O efeliği sana bırakmayacağız hiç meraklanma. Biz senin ne mal olduğunu bu ülkeye anlatacağız.''

"BİRİLERİ TALİMAT VERDİ"
Halkı aydınlatacaklarını, halka doğruları söyleyeceklerini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye konusunda da şu ifadeleri kullandı:

''Bakın Allah aşkına Suriye'yle dost olduk. Ortak bakanlar kurulu oluştu. Vizeleri kaldırdık. Ne oldu birden bire Suriye'yle savaş eden ülke konumuna geldik. Ne oldu? Hükümetse aynı hükümet. İki ülkede de aynı hükümet var.

Birileri talimat verdi. Birilerinin taşeronu olarak biz kalktık Suriye'ye savaş ilan ediyoruz, o noktaya geldik. Bu ne demektir? Hukuk olmadığı gibi bağımsız dış politikası olmayan bir hükümet var şu anda Türkiye'de.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...