'Kılıçdaroğlu 'katil Başbakan'ı onayladı'

Başbakan Erdoğan yine CHP'nin Hakkari mitingini eleştirdi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'katil Başbakan' sloganları karşısında sustuğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 25.05.2011 - 22:39

'Kılıçdaroğlu 'katil Başbakan'ı onayladı'

Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin Nevşehir mitinginde halka hitap etti.

CHP, MHP ve BDP'yi hedef alan Erdoğan, bir kez daha Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'deki konuşmasına değindi.

Özerklikle ilgili Hakkari'de başka Ardahan'da başka konuşulduğunu söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'deki 'katil Başbakan' sloganları karşısında sustuğunu ve böylelikle bunu onayladığını ifade etti.

Erdoğan, kendisinin hemen ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da Hakkari'ye gittiğini anımsatarak, yıllardır istediği için buna çok sevindiğini söyledi.

Hakkari'de kepenkleri kapattırıp, insanları evlerine kapatıp insanların AK Parti'nin mitingine gelmesini engelleyenlerin CHP mitingine gittiğini ve destek verdiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

''Miting meydanında bulunanlar arasında teröristleri tespit ettik. Bir grup, bu ülkenin başbakanına 'katil' diye bağırırken, CHP Genel Başkanı sustu, dinledi, susarak adeta onları onayladı. Sayın Kılıçdaroğlu, bunun adı da mı özgürlük, bunun adı da mı demokrasi? Demek ki çok hoşuna gidiyor. Ama unutma bu senin de başına gelir. Ama sana çok daha farklı gelir. Bu bir bumerang gibidir, döner, döner sizleri de acımasızca vurur.

"TEK MİLLET,TEK BAYRAK..."
Muhabbete bak muhabbete. Şu işbirliğine bakar mısınız? Şu tezgaha bakar mısınız? Tarihinde Dersim katliamı olan, tarihinde inkar olan, ret olan, asimilasyon olan, Türkiye'nin başına büyük dertler açan CHP; BDP ve PKK tarafından baş tacı ediliyor.

Biz yola çıkarken ne dedik? 'Tek millet' dedik, 'tek bayrak', 'tek devlet' dedik. Bundan kimse rahatsız olmasın. Biz ne vatanımızın üzerinde, ne de devletimizde operasyon yaptırmayız, buna müsaade etmeyiz.''

ÖZERKLİK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, ''Şimdi çıktı yerel özerklik şartı diyerek, 'Ne demek' dedi efendim, 'Biz sizin yerel yönetimlerinizi tanıyacağız.' Nerede dedi bunu? Hakkari'de. Hakkari'de böyle diyor. Çıkıyor Ardahan'a, Ardahan'da da diyor ki 'Asla, biz eyaletler, böyle bir şey konuşmadık. Eyaletlere biz müsaade etmeyiz' diyor. Dedim ya akşam başka, sabah başka..." şeklinde konuştu.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ
Başbakan Erdoğan, ''Anayasayı değiştirecek güçle parlamentoya gelirsek işimiz çok kolay. İleri demokrasi, temel hak ve özgürlükler inşallah parlamentoda çok daha rahat değişecek.

Bununla diğer partilere biz dirsek çevirmeyeceğiz ama daha önce bunları davet ettiğimizde asla davetimize icazet etmediler. Sayın Bahçeli, üç kez randevu istediğim halde randevu vermedi. Ne bileyim, bu yapı meselesi ama bunu da benim milletime anlatmam lazım. Bilsinler, tanısınlar nasıl bir insan olduğunu. Biz hiç bir zaman gururla kibirle insanlara yaklaşmadık. Tevazu ehli olduk ama karşımızda tevazu yok'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...