NTV

Köksal AK Parti'den aday olacak

Türkiye
Köksal AK Parti'den aday olacak

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal AK Parti'den milletvekili adayı olmak için istifa etti.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal AK Parti'den milletvekili adayı olmak için istifa etti.

12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlilerinin 10 Mart 2011 Perşembe günü mesai bitimine kadar istifa veya emeklilik dilekçelerini vermeleri gerekiyor.

Köksal süre dolmadan bugün istifa edeceğini açıkladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Köksal, Maliye Bakanlığı'nca açılan Kontrolörlük sınavını kazanarak, Muhasebat Kontrolörü olarak atandı.

Daha sonra İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı imtihanını kazanarak, Ankara ve Konya illerinde Kaymakam Adaylıklarında bulundu. Altındağ, Mucur ve Mudurnu ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı.Sırasıyla Kastamonu-Bozkurt, Mardin- Cizre Kaymakamlıklarında asaleten bulundu. Her iki ilçede Belediye Başkanlığı görevini de üstlendi.

Atandığı Gaziantep Vali Yardımcılığında 3,5 yıl görev yaptı, bu süre zarfında Gaziantep Valiliği'nin boşalması sebebiyle 7 ay da Vali Vekilliği görevini yürüttü.

1988 yılı Şubat ayında Tekirdağ Valisi olarak asaleten atandı. Köksal, sırasıyla Malatya, Denizli, Adana, Bursa Valiliği yaptı.

Bursa Valiliği süresince Kırsal Kalkınma Sevgi Köyü Eğitim ve Spor Vadisi gibi bir çok projeleri hayata geçirerek üst üste iki yıldır "Yılın Valisi" seçilerek ödül aldı.

Spor Şurası Üyesi ve Milli Eğitim Vakfı Onur Üyesi olan Vali Oğuz Kağan KÖKSAL, Amatör Spor ve Memur Suçları ile ilgili araştırmalarda bulunuyor.

2005'te İzmir Valiliği'ne atanan Köksal, 2007'den bu yana Emniyet Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyordu.