Kore gazisinin maaşını çaldılar

Adana'da iki kişi, 80 yaşındaki Kore gazisinin 3 aylık maaşını adres sorma bahanesiyle oyalayıp gömleğinin cebinden çaldı. Zanlılar düzenlenen operasyonla yakalandı.

Anadolu Ajansı 27.12.2011 - 15:11

Merkez Sarıçam ilçesi Yeşiltepe Mahallesi'nde oturan 80 yaşındaki Kore Gazisi Hacı Özçelik, geçen hafta bankadan çektiği 3 aylık maaşı olan yaklaşık bin lirayı gömleğinin cebine koyarak, borçlarını ödemek için evden çıktı.

Cihanşah E. (61) ve Ergün S. (47), otomobille yolda yürüyen Özçelik'in yanına yaklaşarak adres sordu.

Gazi Özçelik, adres tarif etmeye çalışırken, zanlılar gömlek cebindeki bin lirayı yankesicilik yöntemiyle alarak uzaklaştı.

Otomobil gittikten sonra gömlek cebinde parasının olmadığını fark eden gazi, durumu polise bildirdi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ile Sarıçam İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Araştırma Büro Amirliği ekiplerinin bölgede yaptığı çalışma sonucu otomobil durdurularak, 2 zanlı gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlıları Hacı Özçelik de teşhis etti.

Cihanşah E'nin hırsızlık, gasp, ruhsatsız silah taşımak suçlarından, Ergün S'nin ise uyuşturucu madde bulundurmak, hırsızlık suçundan kaydının yer aldığı öğrenildi.

Öte yandan, Cihanşah E'nin aynı yöntemle Kozan ilçesinde de bir vatandaşın bin 200 lirasının çalınması olayına karıştığı belirlendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...