Köşk'ten Hayrünnisa Gül açıklaması

Köşk'ten yapılan açıklamada bugün bazı basın-yayın organlarında çıkan Hayrünnisa Gül'e Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan para verildiği iddialarının doğru olmadığı belirtildi.

Anadolu Ajansı 10.04.2012 - 17:23

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, Hayrünnisa Gül hakkında bazı basın-yayın organlarında ve internet sitelerinde yer alan iddiaların ''gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisinin bulunmadığını'' açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden, Hayrünnisa Gül ile ilgili iddialar üzerine açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kayseri'de süren bir dava kapsamında, sanıklardan birinin ifadesine dayandırılarak, Sayın Hanımefendi'ye Kayseri Valiliği bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan para verildiği şeklindeki iddialar, bugünkü bazı basın-yayın organlarında ve internet sitelerinde yer almıştır. Söz konusu iddiaların gerçekle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.''

Hayrünnisa Gül'ün, gerçekleştirdiği il ziyaretleri çerçevesinde mutad olarak şehit ailelerini ve ihtiyaç sahiplerini ziyaret ettiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Bu ziyaretleri sırasında kendi imkanlarıyla aile bireylerine çeşitli hediyeler götürdüğü gibi nakdi yardımda da bulunmaktadır.

Sayın Hanımefendi, bugüne kadar bu tür ziyaretlerinin ve yaptığı yardımların ailelerin mahremiyetini de düşünerek kamuoyuna duyurulmaması konusunda özel bir hassasiyet göstermiştir.

Hal böyle iken konunun bu tür asılsız iddialarla gündeme gelmesi ve bu iddialara itibar edilmesi üzüntüyle karşılanmıştır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...