Araklı'ya bağlı Kayaiçi köyünde, ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencisi olan 9 yaşındaki Z.E'yi, okul çıkışında dövmesi bir firmanın güvenlik kamerasına yansıyan baba İ.E, Araklı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alındı.

İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemleri tamamlanan zanlı İ.E, daha sonra jandarma ekiplerince Araklı Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Küçük Z.E. ile annesi de ifadesinin alınması amacıyla savcılığa geldi.

Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen baba İ.E, ''aile içi şiddet'' ve ''küçük yaştaki çocuğa kötü muamele'' suçlarından tutuklanarak Araklı Cezaevi'ne gönderildi.

Öte yandan, olayla ilgili, Z.E'nin de avukatı nezaretinde mahkemede ifadesinin alındığı belirtildi.

GEÇ KALDIĞIM İÇİN BENİ DÖVDÜ
Babasının tutuklanmasına üzüldüğü için gözyaşlarını tutamayan küçük Z.E, adliye önünde gazetecilerin soruları üzerine, ''okul çıkışı geç kaldığı için babasının kendisini merak ettiğini ve bir daha geç kalmaması için dövdüğünü'' söyledi.

İşsiz olan baba İ.E'nin, küçük Z.E'nin de aralarında bulunduğu 3 çocuğu olduğu öğrenildi.

KORUMA ALTINA ALINABİLİR
Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Z.E. ile ilgili gerekli tedbirleri alacaklarını belirterek, ''Devlet olarak da gerekirse çocuğun koruma altına alınması için de gerekli işlemleri başlattık. Bu olayın isterse ailede en yakını, birinci derecede yakını olsun kabul edilebilir hiç bir tarafı yok'' dedi.