Kaza saat 03.30 sıralarında Kütahya- Eskişehir Karayolu'nun 30’uncu kilometresinde meydana geldi.

Burdur’dan İstanbul’a giden 31 yaşındaki Halil Duru yönetimindeki yolcu otobüsü, yere dökülen madeni yağ nedeniyle kayarak köprü istinat duvarına çarptı.

Bu otobüsün araçta sıkışan şoförü ve muavini ile 18 yolcusu yaralandı.

Arkadan gelen başka bir yolcu otobüsünün sürücüsü kaza yapan bu otobüse çarpamamak için direksiyonu kırınca, kontrolden çıkıp bariyerlere bindirdi.

Aynı yönde giden minibüs bu otobüse, minibüse de kamyonet ve otomobil çarptı. Bu araçlarda maddi hasarlar oluştu yaralanan olmadı.

Zincirleme kazada köprü duvarına çarpan otobüsün şoförü Halil Duru ile muavin Ali Özbek’i (40) olay yerine gelen itfaiye ekipleri kurtardı.

Şoför Halil Duru, muavin Ali Özbek ile yolcular Esma Uzuner (60), Ayşenur Kocaöz (20), Erhan Karacan (20), Fatih Tokergil (20), Muhammet Erbağcı (41), Mehmet Eren Karanlık (8), Nurgül Karanlık (31), Zafer Ada (57), Naciye Altınışık (16), Kasım Tokergil (17), Ayşe Toka (46), Dilara Gezer (22), Şerife Altınışık (47), Sümeyye Çoban (27), Vicdan Ada (55), Sultan Tuncer (42), Ayşe Çukur (32) ve Ahmet Karakaş (18) ambulanslarla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavi altına alınan 20 yaralıdan 2’sinin durumunun ağır olduğu, kazayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.