Marmara Üniversitesi’nde satırlı kavga

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusü’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada 6 öğrenci yaralandı, 4 öğrencinin başında satır yarası olduğu tespit edildi. Üzerinde satır bulunan 1 öğrenci gözaltına alındı.

Haberler 25.12.2008 - 18:27

Göztepe Kampusü’ndeki spor salonu önünde toplanan Komünist Partisi üyesi bir grup öğrenci, geçen hafta bir arkadaşlarının otobüs durağında dövülmesi üzerine basın açıklaması yapmak istedi. Bu sırada başka bir grup öğrenci de sloganlar atarak açıklama yapan grubun yakınında toplandı.

İki öğrenci grubununun kavgasında 6 öğrenci yaralandı. Üzerinde satır bulunan bir öğrenci gözaltına alındı.

Kavgada yaralanarak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Fırat Kurt, Fırat Özdemir, Gökhan Erbil, Eren Akbal, Tanju Yanıcı ve Ahmet Mandacı’nın tedavileri devam ediyor. Bu öğrencilerden 4’ünün başlarında satır yaraları olduğu belirtildi.

Olay sonrası üniversite içerisinde toplanan kalabalık bir öğrenci grubu, basın açıklaması yapmak istedikleri sırada kendilerine sağ görüşlü öğrencilerin satırla saldırdığını öne sürerek, bir süre oturma eylemi yaptı. Yerleşkenin ana kapısına doğru yürüyerek Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’ne çıkmak isteyen grubun önü, Çevik Kuvvet polisleri tarafından kesildi. Caddeye çıkmakta direnen öğrencilere, güvenlik kuvvetlerince izin verilmedi.

Burada çeşitli sloganlar atarak basın açıklaması yapan öğrenciler, daha sonra küçük gruplar halinde okuldan çıkarak dağıldı.

Sayfa Yükleniyor...