Meral'i işkenceden öldüren sevgilisine 25 yıl

Konya'da 4 gün boyunca aç bırakıldıktan sonra dövülerek bir otobüs durağına bırakılan ve 43 gün kaldığı hastanede hayatını kaybeden Meral Tahta'nın ölümüyle ilgili yargılanan erkek arkadaşı Mustafa Konuk'a 25 yıl hapis cezası verildi.

Anadolu Ajansı 24.12.2012 - 16:05

Meral'i işkenceden öldüren sevgilisine 25 yıl

Konya'da darp edildikten sonra otobüs durağına bırakılan, kaldırıldığı hastanede de hayatını kaybeden 32 yaşındaki Meral Tahta'nın ölümüyle ilgili Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet duruşmasına, tutuklu sanık 35 yaşındaki Mustafa Konuk ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti duruşmanın bittiğini bildirdi. Sanık Konuk, ''adam öldürme'' suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında, toplanan delil ve bulgulara bakıldığında sanık Mustafa Konuk'un olayı öldürme kastıyla gerçekleştirdiğini belirterek, sanığın ''adam öldürme'' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti.

Konya'da kayıp başvurusunda bulunulan Meral Tahta, polis tarafından gözaltına alınan erkek arkadaşı Mustafa Konuk'un verdiği bilgiler doğrultusunda 19 Temmuz 2011'de merkez Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesi'nde bir otobüs durağında ağır yaralı bulunmuştu.

43 GÜN DİRENDİ
Tahta, kaldırıldığı hastanede 43 günlük yaşam mücadelesini kaybetmişti.

Kayıp olduğu bildirilen kadının, 4 günlük süresince aç ve susuz bırakıldığı belirlenmişti. Konuk, 19 Temmuz'da çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...