Yönetmenliğini Tony Scott’ın yaptığı ve iki Oscar ödüllü Denzel Washington'ın yanısıra bir başka yıldız John Travolta'yı kadrosunda barındıran film, Türkiye'de "Metrodan Kaçış'' adıyla gösterime girecek.

Filmin Paris'teki prömiyerine Tony Scott ve Denzel Washington birlikte katıldı.

Denzel Washington, filmde metroda rehin alınanları kurtarmaya çalışan Walter Garber adında sıradan bir görevliyi canlandırıyor. Yolcuları rehin alan Ryder rolünde ise John Travolta var.

KONUSU:

New York şehri metro hareket memuru Garber’ın sıradan günü, bir metro treninin kaçırılmasıyla kaosa dönüşür. Dört kişilik çetenin lideri ve beyni Ryder, bir saat içinde yüklü bir fidye ödenmediği takdirde yolcuları öldürmekle tehdit eder. Garber, metro sistemi hakkındaki bilgisinden yararlanacaktır ama Garber’ın çözemediği bir muamma vardır: Hırsızlar parayı alsalar bile, nasıl kaçabilirler ki?

Aslında film bir yeniden çevrim. 1974'de başrollerini Walter Matthau ile Robert Shaw'un oynadığı aynı adlı film, büyük ses getirmişti. ABD'li eleştirmenler, oyuncuları övmekle birlikte yeni filmin ilkinin yanında daha zayıf kaldığı görüşünde birleşiyor.

Metrodan kaçış Türkiye'de 31 Temmuz'da gösterime girecek.

www.catchthetrain.com