Milli piyango biletçisinden talihliye çağrı

50 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden biri İzmir'de satıldı. Bileti satan ve engelli olduğunu ifade eden seyyar bayi Bekir Acar, talihlinin kendisine yardım etmesini istiyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.01.2014 - 17:24

Milli piyango biletçisinden talihliye çağrı

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği dört biletten birini İzmir'de satan seyyar bayi Bekir Acar, henüz ortaya çıkmayan talihliden yardım istedi.

Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 18 senedir Konak ilçesinde bilet sattığını belirtti.

'BEN ENGELLİYİM, ÇOCUĞUM YUVADA'
Büyük ikramiyenin çıktığı numarayı da bu bölgede sattığını kaydeden Acar, "Çıkan kişiye hayırlı olsun. Ben engelliyim, çocuğum yuvada. Talihli bana bir yardım ederse çok memnun olurum. Trafik kazasında bacağımı kaybettim, protez kullanıyorum.

'EŞİMDEN AYRILDIM, YUVAM DAĞILDI'
Eşimden ayrıldım, yuvam dağıldı. 3 çocuğum var, biri Sosyal Hizmetler'in çocuk yuvasında, birine ben bakıyorum. 18 yaşındaki kızım da kayıp, zaman zaman o ararsa ondan haber alabiliyoruz. Talihli ulaşırsa memnun olurum. Verse de vermese de Allah razı olsun" diye konuştu.

Yılbaşı çekilişi için yaklaşık 80 bin liralık bilet sattığını anlatan Acar, toplu olarak 5 bin lira değerinde bilet alanların olduğunu söyledi.

Acar, daha önce de büyük miktarda ikramiye çıkan biletler sattığını dile getirerek, "Birisine 400 bin lira verdim. Onlardan yardım edenler oldu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...