'Mucize çocuklar' Türkiye'de buluşacak

Ayrı dilleri konuşan ancak aynı kaderi paylaşan lösemi hastası ya da hastalığını yenmiş çocuklar Ankara'da düzenlenecek 10. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'na katılacak.

14.04.2011 - 11:29

'Mucize çocuklar' Türkiye'de buluşacak

Türkiye, ''10. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'' dolayısıyla ayrı dilleri konuşan, ancak aynı kaderi paylaşan lösemi hastası ve hastalığı yenmiş çocuklara ev sahipliği yapacak.        

LÖSEV'in 28 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceği hafta kapsamında, bilimsel ve sosyal pek çok etkinlik düzenlenecek.        

''Hepimiz Birer Mucizeyiz'' sloganıyla başlatılacak haftada, lösemi konusunda sağlık çalıştayı gerçekleştirilmesi de planlanıyor.       

Dünyada hızla artan lösemi ve kanser vakalarına dikkat çekilmesi amacıyla düzenlenen haftada, çocuklar pek çok sosyal aktiviteyle farklı ülkelerdeki akranlarıyla bir araya gelecek.        

Panayır ve konserlerle eğlenecek, tarihi mekanları ziyaret edecek lösemili çocuklar için sürpriz sanatçıların katılacağı balo da düzenlenecek. 40'tan fazla ülkeden çocukların katılacağı etkinlikte, ''mucize çocuklar'' gönüllerince bir hafta geçirecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...