Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'la "Yurt öğrencilerine sağlık taraması" projesinin imza törenine katıldı. Projeyle Yurt-Kur'a bağlı yurtlarda barınan 300 binin üzerinde öğrenci sağlık taramasından geçirilecek. Taramalar diş, göz ve cilt muayenesi olarak yapılacak. Tedaviye ihtiyaç duyan öğrenciler hastanelere yönlendirilecek.

Protokole imza atan iki bakana "Sağlık taramasında elde edilen veriler öğrencilerin ailelerine bildirilecek mi" sorusu da yöneltildi.

Müezzinoğlu, soruya "Bizim ayrıca ailesine bilgilendirme gibi bir durumumuz yok ama kendisi rahatsızlığını ailesine bildirmek istiyorsa o aile ve evlat arasındaki ilişkidir" diye yanıt verdi.

Müezzinoğlu Van'da yolların kapalı olması nedeniyle hastaneye götürülemeyen 3 yaşındaki Muharrem'in ölümüyle ilgili ihmal iddialarını yanıtladı.

Müfettişlerin yürüttüğü incelemeye ilişkin raporun henüz kendisine ulaşmadığını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, "Türkiye'nin yakaladığı prestij istisnai bir fotoğrafla lekelenmemeli" dedi.