Muş'ta yağmur yağdı 15 evi su bastı

Şiddetli yağmur nedeniyle Muratpaşa, Kale ve Dere mahallerinde 15 evi su bastı. Bazı ev sahipleri gözyaşlarına engel olmazken, belediye ekiplerine de tepki gösterdi.

Anadolu Ajansı 19.06.2009 - 20:57

Muş'ta yağmur yağdı 15 evi su bastı

Muş'ta şiddetli yağış nedeniyle 15 evi su bastı.

Muş'ta akşam saatlerinde etkili olan ve yaklaşık bir saat süren sağanak yağış nedeniyle Muratpaşa, Kale ve Dere mahallelerindeki 15 evi su bastı.

Evlerine su giren bazı vatandaşlar kendi çabalarıyla evlerindeki suyu boşaltmaya çalışırken, Muş Belediyesi ekipleri de evlerdeki suyun tahliyesi için çalışma başlattı. Bu sırada bazı vatandaşların belediye ekiplerine tepki gösterdi.

Muratpaşa Mahallesi'nde oturan ve evini su basan Saime Konuk, evindeki suları boşaltmaya çalışırken gözyaşlarına hakim olamadı. Eşyalarının kullanılamaz duruma geldiğini söyleyen Konuk, ''Sular evimi doldurdu. Hiçbir eşyam sağlam kalmadı'' dedi.

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehirde mevcut alt yapının kullanılamaz duruma geldiğini söyledi. Altyapı çalışmalarının il genelinde yeniden düzenlenmesi gerektiğini ifade eden Dede, ''Belediye olarak tek hedefimiz, altyapı çalışmalarına hız vermektir'' dedi.

Şiddetli yağış nedeniyle merkeze bağlı Kepenek, Tekyol ve Soğucak köylerinde de bazı tarım arazilerinin zarar gördüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...