Myspace sonunda satışa çıkarıldı

Facebook, YouTube ve Twitter karşısında direnemeyen ve ciddi zarar eden Myspace satışa çıkarıldı.

29.04.2011 - 10:28

Myspace sonunda satışa çıkarıldı

Bir zamanların en gözde sosyal iletişim platformu olan Myspace'in satışı için teklifler toplanmaya başladı. Oluşacak fiyatın, 6 yıl önceki satın alma rakamının çok altında kalması bekleniyor.

Myspace, son yıllarda Facebook'un hızlı yükselişi karşısında kan kaybetmeye başlamıştı. Buna Twitter ‘ın durdurulamayan rüzgarı da eklenince, Rupert Murdock ‘un şirketi News Corp. sürekli değer kaybeden Myspace ‘i elden çıkarmaya karar verdi.

Minimum 100 milyon dolar gibi bir rakamdan satışa çıkarılacak olan Myspace ‘in potansiyel alıcıları Redscout Ventures, Thomas Lee Partneers ve Criterion Capital Partners gibi isimlerden oluşuyor.

100 milyon dolar yüksek bir rakam gibi görünebilir, fakat News Corp. ‘un Myspace ‘i 2005 yılında 580 milyon dolara satın aldığını unutmamak gerekiyor. O sıralar popülerlik olarak Facebook ‘un çok üzerinde olan Myspace, bu başarısını ancak 2008 ‘e kadar sürdürebilmişti.

2009'da Facebook‘un çok gerisine düşen site, geçtiğimiz yıl da Twitter'a yenildi. Myspace yetkilileri bu gidişi tersine çevirmek için çok çabalasalar da, olumlu bir gelişme elde edemeyerek son dönemde oluşan 275 milyon dolarlık zararın önüne geçemediler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...