Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki "Oğlum bak git" olayıyla ilgili duruşmaya, temizlik işçisi Selçuk Kahraman ve avukatı Nuray Korkmaz, müşteki Cesim Karaaslan, mağdur Yasin K. ile avukatı İbrahim Ulufer katıldı.

Sanık Kahraman, savunmasında önceki beyanlarını tekrar ettiklerini belirterek, beraatını talep etti.

Müşteki Karaaslan, ''İşyerindeydim, telefon geldi. Hastaneye gittim, olayı orada öğrendim. Sanıktan şikayetçiyim, davaya katılmak istiyorum'' diye konuştu.

Mağdur vekili Avukat İbrahim Ulufer de sanığın cezalandırılmasını istediler.

Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık vekiline delil ve tanık listesini ibraz etmesi, yaşı küçük mağdur için sosyal hizmet uzmanı görevlendirilerek sosyal inceleme raporu düzenlenmesi ve tanıklara davetiye çıkarılması amacıyla duruşmayı erteledi.

GAZETECİLERE UYARI: YÜRÜYÜN GİDİN BAK
Öte yandan, sanık Selçuk Kahraman, mahkeme çıkışında koşarak bir otomobile bindi.

Yakınları, ''Bak yürüyün, gidin bak, yürüyün gidin bak'' diyerek, görüntü almak isteyen gazetecileri engellemeye çalıştı.

3 YIL 9 AY HAPİS İSTEMİ
Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede belediye temizlik işçisi şüpheli Selçuk Kahraman'ın (29) 11 Mayıs 2012'de temizlik yaptığı sırada Gölcük Ali Paşa Caddesi'nde mağdur Yasin K'nın (17) arkadaşıyla uygunsuz konuştuğunu görmesi üzerine uyardığı belirtiliyor.

''Sinkaflı'' sözler söylemesi üzerine temizlik içşçisi Kahraman'ın haksız tahrik altında temizlikte kullandığı ağaç saplı süpürge ile bir kez mağdur Yasin K'ya vurarak, basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaraladığı kaydedilen iddianamede, sanık Kahraman için 1.5 yıldan 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası verilmesi istendi.

Kahraman ile kendisini elindeki kemerle taciz eden Yasin K. arasındaki ''Oğlum bak git'' diye başlayan diyalog ve süpürgeli kavga, sosyal paylaşım sitelerinde en fazla izlenen görüntüler arasında yer almıştı.