Teröristleri havalimanına getiren taksicinin ifadesi alındı

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını gerçekleştiren 3 canlı bombayı havalimanına götüren taksicinin ifadesine başvuruldu.

Anadolu Ajansı 29.06.2016 - 17:43 | Son Güncelleme : 29.06.2016 - 17:44

Teröristleri havalimanına getiren taksicinin ifadesi alındı

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını gerçekleştiren 3 canlı bombayı havalimanına götüren taksici, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Olayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, taksicinin emniyette ifadesine başvuruldu. Taksici, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında ayrıca 3 canlı bombanın taksiden indikten sonra ayrıldıkları ve birinin dış hatlar geliş kısmına gittiği, 2 canlı bombanın ise dış hatlar gidiş kısmına yöneldiği belirlendi.

Önce dış hatlar geliş kısmına giden canlı bombanın kendisini patlattığı, daha sonra ise dış hatlar gidiş kısmına yönelen 2 canlı bombanın x-raylerin olduğu yerde silahla girişi taradığı tespit edildi.

Canlı bombalardan birinin merdivenlerden aşağıya inerek kendisini patlattığı daha sonra ise diğer canlı bombanın kendisini patlattığı belirlendi. 

Canlı bombaların üzerinde kaleşnikof marka silah, tabanca ve 2 el bombası bulundu.
Bu arada Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olaya ilişkin 2 eve
operasyon düzenledi.

Evlerde bulunan çok sayıda şifrelenmiş örgütsel doküman ve dijital malzeme inceleme altına alındı.

Sayfa Yükleniyor...