'Öcalan bağımsız bir doktor heyeti istiyor'

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek üzere Gemlik'ten İmralı Adası'na gitti. Öcalan, "Ağabeyimin biraz sağlık sorunları vardır. Bağımsız bir doktor heyeti istiyor" dedi.

Anadolu Ajansı 01.07.2013 - 11:03

'Öcalan bağımsız bir doktor heyeti istiyor'

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için Gemlik'ten deniz yoluyla İmralı Adası'na gitti.

Görüşme sonrası Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'nın önünde gazetecilere açıklama yapan Öcalan, sürecin hassas bir süreç olduğunu belirterek, "Sizinle konuşacak fazla bir şeyimiz yok. Bu süreci korumak için konuşmayacağım. Ağabeyimin biraz sağlık sorunları vardır. Boğazında, burnunda ve ağzında yanmalar devam ediyor. Çoktan beri devam ediyor. Bağımsız bir doktor heyeti istiyor. Bir de Lice'de ölen gencin ailesine başsağlığı diledi. Söyleyeceklerim bunlardır.

Önümüzdeki hafta zannediyorum BDP'li milletvekili arkadaşlar adaya gidecekler. Her şey orada konuşulacak. Diyeceklerim bu kadar teşekkür ederim " diye konuştu.

'YERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ'
Mehmet Öcalan sabah hareketinden önce gazetecilerin sorusu üzerine "Yaşanan süreçle ilgili bir şey söyleyemem ama yapacağımız görüşmede süreçle ilgili bir şeyler konuşursak dönüşte açıklama yaparım. Zaten olan bitenler ortada. Herkes görüyor, izliyor" dedi.

Mehmet Öcalan, kardeşinin sağlık durumunun sorulması üzerine ise şunları söyledi:

"Kendisini son olarak 17-18 gün önce gördüm. Oradaki koşullara göre kendisini iyi gördüm. Denizin ortası, nem oranı yüksek. Bundan sonra belki zorluklar da başlayabilir. 64 yaşında olan bir insan. Denizin ortasında, 4 duvarın arasında. Devletten, hükümetten yerinin değiştirilmesini istiyoruz. Sürecin inişli çıkışlı durumu var. Yeri değiştirilirse daha faydalı olur."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...