Öfkeli kuşlar konsola taşınıyor

Akıllı telefonlar için geliştirilen en popüler 'ücretli' oyun olan Angry Birds pek yakında oyun konsollarında da oynanabilecek.

24.11.2010 - 12:36

Öfkeli kuşlar konsola taşınıyor

Akıllı telefonlar ve iPad için geliştirilen oyunlar içinde popülerlik itibarıyla açık ara birinci olan Angry Birds, oyun konsollarına da taşınıyor.

Apple iPhone, Google Android, WebOS ve Symbian işletim sistemiyle çalışan telefonlarla ve iPad'le uyumlu oyun, bugüne kadar 36 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Oyunun alışkanlık yapıcı olmasının yanı sıra telefonlar için 0.99 cent gibi düşük bir fiyatla satılması, bu rekor satışta etkili olmuş görünüyor.

Oyunun geliştiricisi Rovio firmasının genel müdürü Peter Vesterbacka, PS3, Xbox360 ve Wii oyun konsolları için farklı sürümler hazırlamaya başladıklarını duyurdu. Variety dergisinin iddiasına göre de Finli firma, öfkeli kuşların oyuncak, sinema filmi, televizyon çizgi dizisi ve hatta çizgi roman haklarının satışı için bazı Amerikalo firmalarla görüşme halinde.

Angry Birds’te (Öfkeli Kuşlar), tavuk başta olmak üzere farklı türde kuşlar yumurtalarını kurtarmak için ‘kötü’ domuzları bir sapandan fırlayarak vurmaya çalışıyor. Her aşamada farklı cam, tahta, beton vs karışımı yapıların içinde dağınık bulunan kötü domuzlar, binalar yıkılarak ve vurularak yok ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...