Oğlunu öldürmeye gelen tetikçinin önüne atladı

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde, tedavi gören kişiyi öldürmesi için tetikçi olarak tutulduğu ileri sürülen kişi, önüne geçen refakatçi babayı vurdu.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.10.2010 - 21:08

Mehmet Yıldız 13 Ekim'de, alacak verecek yüzünden Zülfikar ve Mehmet Dündar kardeşler ve kuzenleri Ali Dündar'la kavga etti.

Kavgada yaralanan Mehmet Yıldız, Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

İddiaya göre, Dündar kardeşler ile amca oğulları Ali Dündar, hastanede yatan Mehmet Yıldız'ı öldürmesi için Harun Kopar'ı (25) tetikçi olarak tuttu.

Süt, peçete ve poğaça koyduğu poşetle ziyaretçi olarak hastaneye gelen Kopar, Yıldız'ın tedavi gördüğü Genel Cerrahi Servisi'ne girdi. Dündar, içeri girer girmez belindeki silahı çekti.

Oğlunun yanında refakatçi olarak bulunan Şahin Yıldız (63) kendisini oğlunun önüne attığı sırada Harun Kopar'ın silahından çıkan kurşunla kolundan yaralandı.

Olayın ardından hastaneden koşarak kaçmaya çalışan Harun Kopar, özel güvenlik görevlileri tarafından engellenmek istendi. Güvenlik görevlilerine doğrulttuğu silahın ateş almaması üzerine Kopar, yakalandı.

Hastaneye gelen polis ekiplerine teslim edilen Harun Kopar, Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Kopar'ın ilk ifadesinde, kendisini Dündar kardeşler ile amca oğulları Ali Dündar'ın, Mehmet Yıldız'ı öldürmesi için tuttuğunu itiraf ettiği öğrenildi.

Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Harun Kopar, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Olayla ilgili olarak azmettirici Zülfikar ve Ali Dündar'ın arandığı, Mehmet Dündar'ın ise yaralama suçundan Gaziantep E Tipi Cezaevinde olduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...