Otobüsün üstüne kaya düştü

Muğla'da sefere çıkmak için sırada bekleyen halk otobüslerinden biri  dağdan kopan kaya parçalarının altında kaldı.

Anadolu Ajansı 29.01.2011 - 15:05

Otobüsün üstüne kaya düştü

Muğla'nın Devetaşı mevkisinde park halindeki halk otobüslerinden birinin üzerine dağdan kopan kaya parçaları düştü. Durakta beklerken bir önceki halk otobüsüne binen 4 kişi, son anda olası bir can kaybından kurtuldu.

Dolu aracın şoförü Ali Kıvrık, kaya parçalarının dağdan geldiğini görünce hareket ederek durağın bulunduğu alandan uzaklaştı. Dağdan kopan ve hızla gelen kaya parçaları önce durağın üzerine daha sonra durakta sırada bekleyen Kenan Kamış'a ait otobüsün üzerine düştü.

Olay anında aracında yalnız olan Kamış, son anda araçtan atlayarak kurtulduğunu söyledi. Kamış, gazetecilere ''Önümdeki araç giderken, yan taraftan bir vatandaş bana el salladı. Yolcu binecek zannettim ama kaya parçaları üzerime geliyormuş. Son anda farkettim ve kendimi araçtan dışarı attım. Durakta 4 yolcu vardı ve yaklaşık 10 saniye önce önümdeki diğer araç yolcuları almıştı. Durakta bekleyen yolcular şans eseri ölümden döndü'' dedi.

Yolcuları duraktan alan aracın sürücüsü Ali Kıvrık ise kaya parçalarının durağa geldiğini farkedince hızla uzaklaştığını anlattı. Bu arada, polis ekipleri bölgeyi güvenlik şeridi ile kapatarak önlem aldı.

Polis ekıplerı bölgeyi güvenlik şeridi ile kapatarak önlem aldı. Polis ekıplerı bölgeyi güvenlik şeridi ile kapatarak önlem aldı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...