Özel Harekatçı'nın ölümünde ilginç gelişme

Fuhuş çetesinin öldürdüğü telekızın Özel Harekât Daire Başkanı Behçet Oktay’dan yardım istediği ileri sürüldü. Olayın tek görgü tanığı ise hayat kadınının sevgilisinin kardeşi.

Haberler 24.05.2011 - 08:20

Özel Harekatçı'nın ölümünde ilginç gelişme

Ankara’da kayıp bir kadının cesedine ulaşan polis, fuhuş çetesiyle birlikte ölü bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanı Behçet Oktay’la ilgili ilginç bağlantıları da açığa çıkardı.

Polis, Ankara’da “telekızlık” yaparken 28 Şubat 2007’de ortadan kaybolan Gönül Songur’un (28), kendisine zorla senet imzalatarak para karşılığında fuhuş yapmaya zorlayan bir çete tarafından öldürüldüğünü tespit etti.

Ankara, İstanbul, İzmir, Van, Mersin ve Adana’da düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda aralarında örgüt lideri Kenan G., kardeşleri Ümit Altar G. ve Canan G. ile Cavit A., İbrahim Kesici’nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Songur’un telefonunun son olarak Gölbaşı Karataş köyündeki ormanlık alandan sinyal verdiğini tespit eden polis, 2 hafta süren çalışmanın ardından, önceki gün genç kadının cesedine ulaştı.

OKTAY’DAN YARDIM İSTEMİŞ
Milliyet'in haberine göre, gözaltına alınan zanlılardan Songur'un sevgilisi İbrahim Kesici’nin Behçet Oktay’ın ölümüyle ilgili tek görgü tanığı olan Halil Kesici’nin kardeşi olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Oktay'ın sevgilisi olduğu iddia edilen Nilgün Kesici de Halil Kesici'nin ablası.

Kesici’nin, Songur’un ortadan kaybolmasının ardından Nilgün Kesici aracılığıyla Oktay’dan yardım istediği anlaşıldı.

2009’da Kesici’nin evinin önünde intihar ettiği öne sürülen Oktay’ın çete tarafından öldürüldüğü ihtimali üzerinde duran polis, dosyayı yeniden mercek altına aldı.

YANINDA KESİCİ VARDI
Oktay, 25 Şubat 2009’da Dikmen'de kara saplanan aracının içinde silahını çekip intihar etmişti. Olay anında Oktay'ın yanında Halil Kesici bulunuyordu.

Kesici olayla ilgili olarak verdiği ifadede, "Arkadaşlarımızla birlikte lokantadan çıktık. Evimiz yakın olduğu için biz de birlikte çıktık. Masada onu üzecek bir şey de olmadı. Otomobilinin kara saplanmasına inanılmaz bir biçimde tepki gösterdi. ‘Bunlar hep beni buluyor’ diye bağırıyordu.

Ben kendisini yatıştırmaya çalışırken o aniden tabancasını çıkarıp ateş etti. Ne olduğunu bile anlayamadım. Çevreden yetişenlerle birlikte hastaneye kaldırdım” demişti.

Başsavcılık, Oktay’ın “intihar” ettiği tespitiyle takipsizlik kararı vermiş, ailesi itiraz edince mahteme soruşturmanın genişletilmesine hükmetmişti.

Sayfa Yükleniyor...