NTV

Özlü: Helikopter kazası kullanım hatası gibi görünüyor

Anadolu Ajansı

Türkiye
20160706_2_17893615_11999464.jpg

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Giresun'da düşen askeri helikopterin son derece güvenilir olduğunu belirterek, "Kazanın nedeni kullanım hatası gibi görünüyor" dedi.

İlişkili Haberler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Giresun'daki askeri helikopter kazasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sikorsky tipi helikopterin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en çok tercih ettiği helikopter olduğunu vurgulayan Bakan Faruk Özlü, “Sikorsky helikopter firmasıyla bir anlaşmamız var, bu helikopterlerin Türkiye'de yapımına yönelik olarak. 109 helikopteri Türkiye'de üreteceğiz, 3,5 milyar dolar projemiz var. Bu proje devam ediyor. Bu ay Amerika'ya bir ziyaretimiz var. Amerika'da Sikorsky üretim yerini göreceğiz. Bir pilotun en çok tercih ettiği helikopterdir. Hangi pilotu çağırırsan çağır 'Sikorsky helikopter' der. Diğer helikopter markalarından önde gelir” dedi.

Kazanın kullanım hatasından kaynaklanmış olabileceğini ifade eden Özlü, "Sanki bana kullanım hatası gibi geliyor. Uygunsuz hava şartlarında kullanım hatası gibi geliyor. Normalde bu helikopterler son derece güvenilir. Son derece tercih edilen helikopterlerdir. Envanterimizde çok sayıda var" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER