Adana'da plakasız cenaze aracı alarmı

Adana’da plakasız cenaze nakil aracı nedeniyle polis ekipleri alarma geçti.

DHA 05.05.2016 - 13:44 | Son Güncelleme : 05.05.2016 - 13:46

Adana'da plakasız cenaze aracı alarmı

Plakasız bir cenaze nakil aracının, Mersin'in Tarsus ilçesinde cenaze bıraktıktan sonra Adana yönüne hareket ettiği ihbarı yapıldı.

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nda bu aracının durdurulması için Asayiş ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti.

Üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ve ön camında ise kumaş parçasına yazısı bulunan cenaze nakil aracı otoyolun kuzey çıkışında durduruldu.

Polis ekipleri, cenaze nakil aracını Adana Emniyet Müdürlüğü'nün Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önüne çekerek inceleme yaptı.

Nakil aracını kullanan ve kimliği açıklanmayan sürücünün, Diyarbakır'ın Çüngüş İlçe Belediyesi'nde muhasebe elemanı olarak çalıştığını belirterek, şöyle dedi:

"İlçe belediyelerinin araç ve malzemeleri büyükşehire devredilince elimizde bir şey kalmadı. Çüngüş Belediyesi, cenazelerini traktör römorkunda taşımak zorunda kalıyordu. Vatandaşlarımıza hizmet verebilmek, mağdur etmemek için araştırma yaptık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bize kolaylık sağladı. Hurdaya ayırmayı düşündükleri aracı bize çok düşük fiyata sattı. Diyarbakır'a götürüp tescilini yaptıktan sonra kullanacağız."

Kimlik kontrolü sonrasında, belediye çalışanı olduklarını ve haklarında her hangi bir suç kaydı olmadığı anlaşılan araçta bulunanlar serbest bırakıldı.

Plakasız cenaze nakil aracının sorunsuz bir şekilde Diyarbakır'a götürülebilmesi için Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan özel seyahat izni verildi.

Sayfa Yükleniyor...