Konya'da, polisin yakalamak için operasyon düzenlediği evde, silahla karşılık veren kişi kız arkadaşını rehin aldı.

Polisin ikna çabaları halen sonuç vermedi, acıkan şüphelinin uyuşturucu bağımlısı olması nedeniyle gönderilen ilaçlı yiyecekler de işe yaramadı.

Polisin şüpheliyi ikna çabaları 9 saatin ardından sonuç verdi ve zanlı teslim oldu.

Polis, 18 Mart'ta Gaziantep'te kayınpederi Resul Horoz'u (54) öldürdüğü iddiasıyla aranan kişiyi yakalamak için Merkez Selçuklu ilçesi Akmahalle Çakıcılar Sokak'taki bir eve operasyon düzenlendi.

Polisin ''Teslim ol'' çağrısına ateşle karşılık veren Yusuf F, evde bulunan kız arkadaşını rehin aldı. Bunun üzerine olay yerine özel harekat polisleri çağrıldı.

Evin çevresinde geniş güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından, polis, pencereye çıkan saldırganı bahçenin dışından uzun süre ikna etmeye çalıştı. Polisin ikna çabaları sonuç vermedi.

Uzun süren ikna çabalarının ardından acıkan şüpheliye, içerisinde uyuşturucu etkisi olan ilaç katkılı etli ekmek ve ayran pencereden verildi. Şüphelinin uyuşturucu bağımlısı olması nedeniyle bu yöntem de başarısız oldu.

Polisin şüpheliyi ikna çabaları 9 saat sonra sonuç verdi ve cinayet zanlısı teslim oldu.

Bunun üzerine olay yerine Yunus F'nin arkadaşı getirildi. Yunus F, arkadaşıyla konuştuktan sonra teslim olmayı kabul etti. Yunus F, sorgulanmak üzere Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü.