Radio Moscow mini turne yapacak

Radio Moscow Türkiye’de dört şehirde dört konserle müzikseverlerle buluşacak.

11.02.2013 - 17:24

Radio Moscow mini turne yapacak

Üç kişiden oluşan phychedelic blues-rock grubu Radio Moscow, 4-7 Mart tarihleri arasında Türkiye’de dört şehirde mini bir turneye çıkmaya hazırlanıyor.

Radio Moscow’un müzik hikayesi çoğu grup gibi bir evin garajında yapılan kayıtlarla başladı. Bu demolardan birini dinleyen The Black Keys üyesi Dan Auerbach, Radio Moscow’un solisti Parker Griggs’i arayarak ona ilk albümlerinin prodüktörlüğünü yapmak istediğini söylediğinde ise grup için büyük bir fırsat doğmuştu.

2007’de yayınladıkları kendi isimleri taşıyan ilk albümlerinden sonra ikişer yıl aralıklar çıkardıkları albümler müzik kritikleri tarafından büyük beğeni topladı. Son albümleri “3&3 Quarters”ı geçtiğimiz sene müzikseverlere sunan Radio Moscow, yıllar içerisinde 60’ların güçlü gitar sound’unu seyircilerle buluşturmayı başardı. Özellikle Jimi Hendrix’i andıran müzik stilleriyle grup beğeniyle takip edilmeye devam ediliyor.

Radio Moscow bu kez StageArt organizasyonuyla dört gün boyunca Türkiye’nin dört farklı şehrini dolaşarak sesini daha geniş bir kitleye duyurmaya hazırlanıyor. 4 Mart’ta Ankara Eskiyeni’de başlayacak olan turne, 5 Mart’ta Bursa, 6 Mart’ta Eskişehir Peyote’de devam ederek 7 Mart’ta İstanbul’daki Salon İKSV konseri ile son bulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...