Rektörün ‘Sneijder’ isyanı

Erciyes Üniversitesi Rektörü Fahrettin Keleştemur, geliştirdikleri aşıların üretileceği bir sanayi tesisi için 40-50 milyon liraya ihtiyaç olduğunu belirterek, ''Galatasaray'ın en son transferi Sneijder'e 25 milyon Euro ödendi. Türkiye, bir futbolcuya bu parayı verebiliyorsa özel sektörüyle devlet sektörüyle bunu yapmak zorundadır'' dedi.

Anadolu Ajansı 12.02.2013 - 17:31

Rektörün ‘Sneijder’ isyanı

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşma yaptı.

Keleştemur, planlanan projeler hakkında da bilgiler vererek, bir süre önce kurulan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi binasının yapımı için hayırsevere ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

Biyogüvenilirlik Seviye-3 Laboratuvarı'nın inşaatının da kısa süre içerisinde tamamlanacağını ifade eden Rektör Keleştemur, "Burası aşı geliştirilecek bir merkez. Yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak. Biz bu aşıları dışardan almak ve istedikleri parayı vermek zorundayız. Bu nedenle bizim bu tür laboratuvarları kurmamız gerekiyor. Bu laboratuvalar olmadan ne bilgi üretebiliriz, ne de bu bilgiyle teknoloji üretebiliriz" diye konuştu.

Konuşmasında ilginç bir kıyaslama da yapan Fahrettin Keleştemur, şöyle devam etti:

“Kayseri'de geliştirdiğimiz aşıları üretilebilecek bir sanayi tesisi kurmaya kalktığımızda 40-50 milyon liraya ihtiyaç var. Galatasaray'ın en son transferi Sneijder'e 25 milyon Euro ödendi.

Türkiye, bir futbolcuya bu parayı verebiliyorsa, özel sektörüyle, devlet sektörüyle bunu yapmak zorunda. Yapamazsa büyük devlet olma davasından da vazgeçmek zorundadır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...