Şahin: Öcalan muhatabımız değil

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Öcalan’ın avukatların eylemsizlik kararını Mart’a çekebileceğini söylediği iddialarıyla ilgili olarak, “O bizim muhatabımız değil” dedi.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, makamında Antalya Özel AKEV Lisesi öğretmen ve öğrencilerini kabulünün ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Öcalan'ın, 'ateşkesin seçime kadar değil Mart'a kadar olduğu, sorun çözülmezse silahlanma talimatı verdiğine' dair bugün gazetelerde haberler var. Değerlendirmeniz nedir'' sorusunu yanıtladı.

Mehmet Ali Şahin, şöyle konuştu:

''Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümetleri, özellikle iç ve dış güvenliğimizden sorumlu güvenlik makamlarımız bir terör örgütünün ne yapacağına bakarak yol haritası çizmezler. Terör örgütünün elebaşısı veya onların mensupları ne karar alırlarsa alsınlar onlar bizi ilgilendirmez.”

''Biz ne yapacağımızı Türkiye Cumhuriyeti olarak belirleriz'' diyen Şahin, belirlenen doğrultuda hareket edildiğini söyledi.

Şahin, ''Onların kararları, devletimizi de, hükümetimizi de ilgilendirmez. Terör örgütünü meşru saymıyoruz, o bizim muhatabımız değildir, devletimizin de, hükümetimizin de, güvenlik güçlerimizin de muhatabı değildir'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...