TBMM İdare Amiri ve BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile BDP Muş Milletvekili Nuri Yaman, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Yaman, bir haber ajansı tarafından kendine atfen yayınlanan ve içerisinde, ''Referandum için sandığa gitseydim evet derdim'' ifadesi bulunan haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

BDP'li Sırrı Sakık da gazetecilerin sorusu üzerine, Başbakan Erdoğan'ın parti liderleriyle yaptığı görüşmeleri değerlendirdi.

Sakık, şöyle konuştu;

''Orada konuşmalar yapılıyor, hemen karşı tarafta da Meclis finansörlerini ödüllendiriyor. Meclis, gerçekten halkın sorunlarını çözmek üzere oturup konuşmuyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun sunduğu Et Balık Kurumu, mayınlı araziler falan... Bunlar, Kürt sorunun ne kadar uzağında olduğunu gösteriyor. Şeklen de olsa baraj kalkabilir mi? O da kalkmayacağını bildiği için böyle bir görüşme yapıldı.

Sorunun barışçıl bir şekilde çözülmesi için bir tek sözcük bile yok. Sayın Başbakan, beyaz Türklerle konuşarak sorunu çözemezsiniz. Bakın BBP, DSP anketlerde yok. CHP görüşüyor ama Kürt sorunu yok ortada. Asıl bu konuda üreten ve emek sarf eden ve Kürtlerin temsilcisi olduğunu ifade eden BDP ile Sayın Başbakan görüşmüyor. Böyle bir lüksü yok. Görüşmek zorundasınız''