Salıcı: Gürsel Tekin’in istifasına üzüldüm

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Gürsel Tekin’in Genel Başkan Yardımcılığı’ndan istifa etmesiyle ilgili olarak, “İstifasına üzüldüm. Kendisiyle görüşürüm, bana uzatılan her eli sıkarım” dedi.

04.05.2012 - 14:43

Salıcı: Gürsel Tekin’in istifasına üzüldüm

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, NTV’nin canlı yayınında Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in istifasını değerlendirdi.


Oğuz Kaan Salıcı, 13 Mayıs'taki İstanbul İl Kongresi’nde aday olacağını söyledi.

İstifasının ardından Gürsel Tekin’i telefonla aradığını belirten Salıcı, “Telefonu kapalıydı, ulaşamadım” dedi.

Tekin’in istifa etmesine üzüldüğünü söyleyen Salıcı, şöyle konuştu: “Kendisi partimize emek vermiş bir isim bir parti büyüğümüz. İl başkanlığı nedeniyle istifa ettiğine yönelik dedikodular var. Fakat bu bilgi teyit edilmediği sürece benim yorum yapmam doğru değil. Sayın Gürsel Tekin daha net bir açıklama yaparsa kamuoyu da bilgilenir.”

Gürsel Tekin’le görüşebileceğini de ifade eden Salıcı, “Ben İstanbul İl Başkanıyım ve Genel Merkez yöneticileriyle görüşürüm. Bu süreçte yanımda olabileceğini hissettiğimiz herkesle görüşeceğiz. Bana uzatılan her eli sıkarım” diye konuştu.

Oğuz Kaan Salıcı, Tekin’in başka adayları destekleyeceği iddialarıyla ilgili olarak ise “Diğer arkadaşlarımızın desteklenmesi de gayet normal bir şey” dedi.

Salıcı, “Tüzüğümüz istifa ile boşalan yerlere atama yetkisini genel merkeze veriyordu. Tüzük öyle olduğu için mecburen o şekilde işlem yapılıyordu. Bu değişimlerin kongreden sonra bir istikrara kazanacağını ve daha mücadeleci bir kadronun iş başına geleceğini umuyorum” dedi.

Rakibinin AK Parti olduğunu vurgulayan Salıcı, “2014 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmış bir CHP'nin, 2015 yılında Ankara'da iktidar olmasının önünde bir engel kalmayacaktır” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...