Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. tarafından işletilen iki tramvaya dün Türkiş İstasyonu ile Mimar Sinan istasyonları arasından geçişi sırasında, çocuklar tarafından içine kartopu konulmuş taş atıldı.

2 vagonun ön ve yan camları büyük ölçüde hasar gördü. Atılan taşlı kartopları nedeniyle camların çatlaması üzerine vatmanın görüş alanı kapandı. Tramvaylar hizmet veremeyince yolcular tahliye edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. Operasyon Müdürü Sevilay Germi Telci, kameralardan, 9-10 yaşlarındaki çocukların tramvaylara taşlı kartopu attıklarının saptandığını belirterek şöyle dedi:

"Tramvayların ön camına atılan taşlı kartopu camın çatlamasına sebep oldu. Yolcular endişe duyarken olaya tepki gösterdi. Olaya sebebiyet veren çocuklar Emniyet Mensuplarını tarafından tespit edildi ve haklarında 'haberleşme, enerji ya da demiryolu veya havayolu ulaşımı alanında kamu hizmetinin geçici de olsa aksamasına sebebiyet vermek' suçundan soruşturma başlatıldı. Ayrıca tramvaylarda meydana gelen maddi zarar ve işletme kaybının tespit edilerek taraflardan tahsil edilmesi için Samulaş olarak hukuksal süreci başlatmış bulunuyoruz. Daha büyük zarar ve aksamalar yaşanmaması için ebeveynlerin bu konuda daha hassas davranarak çocuklarını bilinçlendirmelerini rica ediyoruz."