Cumhurbaşkanlığı Sarayı sanal turu hizmete sunuldu

Maliyeti bir süredir tartışma konusu olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı artık sanal ortamda gezilebilecek. Sarayın tüm bölümlerini bir araya getiren 360 derece panoramik sanal tur, cumhurbaşkanlığı internet sayfasında yapılan güncelleme ile hizmete sunuldu.

NTV Haber 29.06.2015 - 13:06

Cumhurbaşkanlığı Sarayı sanal turu hizmete sunuldu

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı bilgisayar başından gezmek artık mümkün... Cumhurbaşkanlığı, resmi internet sitesinde sanal tur hizmetini kullanıma sundu.

Sanal tur, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kuşbakışı görüntüsüyle başlıyor. Sanal turda yeni yerleşke içindeki 26 farklı bölümün 360 derecelik görüntüleri yer alıyor.

Kullanıcılar, saraydaki idari büroları, kış bahçesi olarak adlandırılan kapalı alanı, yabancı devlet ve cumhurbaşkanlarının karşılandığı merdivenli salonu 360 derecelik bir açıyla görebiliyor.

Sanal tur sarayın daha önce gün yüzüne çıkmamış bölümlerini de gözler önüne seriyor. Bin 150 odasıyla tartışma yaratan sarayın sanal turunda o odalardan detaylar da var.

Toplantı odası ve cumhurbaşkanlığı personelinin kullandığı odalar da tura dahil. Uygulamayla, Çankaya Köşkü'nün içinde faaliyet gösteren Cumhurbaşkanlığı Başyaverliği ile Atatürk Müze Köşkü de görüntülenebiliyor.

Web tarayıcılarında “sanal tur” uygulamasına şu adresten ulaşılabiliyor:

http://www.tccb.gov.tr/common/sanaltur/tur/index.html

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...