Savcılık 4 klasör belgeyi unuttu

ÇYDD ve ÇEV yöneticisi 8 kişinin yargılandığı dava Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmatlara ilişkin dava ile birleştirildi. Savcılığın 4 klasör belgeyi mahkemeye göndermeyi unuttuğu ortaya çıktı.

11.04.2012 - 17:35

Savcılık 4 klasör belgeyi unuttu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri ile üyelerinden oluşan 8 kişinin yargılandığı davanın görülmesine İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya 6 tutuksuz sanık katıldı.

Duruşmada Aydın Ortabaşı ve Namık Kemal Boya savunma yaparak suçlamaları kabul etmediklerini söylediler.

Duruşmaya, savcılıktan gelen yazı damga vurdu. Savcılık, 16 ay önce mahkemeye gönderdiği delil klasörlerinden 4'ünü göndermeyi unuttuğunu bildirdi.

Davanın eksik belgelerle yürütülmesine tepki gösteren sanık avukatları, bu belgeleri incelemek için süre istedi

Mahkeme heyeti, Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmata ilişkin dava sanıklarının beyanlarının, birbirini etkilemesi ve dava konusu olan olaylarla ilgili hukuki ve fiili irtibat bulunmasını göz önüne alarak, bu davanın ''Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmatlara'' ilişkin davayla birleştirilmesine karar verdi.

Mahkeme, dün görülen 5'i tutuklu 10 sanığın yargılandığı ''Gölcük'te ele geçirilen belgelere ilişkin'' davanın da, ''Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmatlara ilişkin'' davayla birleştirilmesine hükmetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...