Şehit annesinden gaziye: Bana ana de

Çukurca'da geçtiğimiz ay 7 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan Fatih Davranoğlu'nu, Bursa'da karşılayanlar arasında aynı saldırıda şehit olan Hakan Yutkun'un ailesi de vardı. Şehit annesiyle gazinin buluşmasında duygusal anlar yaşandı.

05.08.2010 - 14:12

Şehit annesinden gaziye: Bana ana de

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde temmuz ayında 7 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan Fatih Davranoğlu, arkadaşları tarafından oluşturulan araç konvoyu ile Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden alındı.

Karşılamanın ardından Davranoğlu, Soğukkuyu Mahallesi'ndeki evinin önüne geldi. Koltuk değneğiyle araçtan inen Davranoğlu, mahalle sakinlerinin ve yakınlarının sevgi gösterisiyle karşılaştı.

Gaziyi karşılayanlar arasında komando onbaşı Hakan Yutkun'un annesi Gülfiye ve babası Zafer Yutkun da hazır bulundu. Bu sırada Gülfiye Yutkun'un, oğlunun arkadaşı Davranoğlu'na uzun süre sarılması, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

Fatih'e 'Yavrum' diye seslenen anne Yutkun, gazinin, "Başımız sağolsun teyzeciğim" sözüne karşılık ise, "Yavrum sen artık anne de bana" dedi.

Davranoğlu, alkışlar arasında evine gitti.

Türk ve Bursaspor bayrakları ile donatılan sokaktan evine giren Davranoğlu, içeride de ailesi ve arkadaşları ile hasret giderdi. Gazi Fatih Davranoğlu, şehit arkadaşlarının devamlı rüyasına girdiğini ve o anı sürekli yaşadığını belirterek konuşmak istemedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...