Diyarbakır'da şehit olan polisin tayini memleketi Salihli'ye çıkmıştı

Diyarbakır'daki terör saldırısında şehit olan polis memuru Mehmet Uyar, baba olmaya hazırlanıyordu. Ayrıca, Uyar ve kendisi gibi polis olan eşinin tayinleri memleketleri Salihli'ye çıkmıştı.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.07.2015 - 05:39 | Son Güncelleme : 30.07.2015 - 05:43

Diyarbakır'da şehit olan polisin tayini memleketi Salihli'ye çıkmıştı
Baba Hüseyin Uyar (sağda)

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, terör örgütü PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucu şehit edilen polis memuru Mehmet Uyar'ın (30) Manisa'nın Salihli ilçesindeki baba ocağında yas var.

Salihli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, baba Hüseyin ve anne Meryem Uyar'ın Güneş Mahallesi'ndeki evine gelerek şehadet haberini verdi.

Baba Hüseyin ve anne Meryem Uyar ile yakınları için evin önünde ambulans hazır bekletildi.

Saldırıda şehit düşen polis memuru Mehmet Uyar'ın kendisi gibi polis eşi Nedime Uyar'ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Çiftin, 15 Ağustos'ta tayinlerinin çıktığı memleketleri Salihli'ye gelmeyi planladıkları belirtildi.

Bu arada, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Uyar ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileyerek, şehidin cenazesinin bugün Manisa'ya getirilmesinin planlandığını kaydetti.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Gazi Mahallesi'ndeki bir çay ocağının önünde dün akşam saatlerinde oturan polis Mehmet Uyar'a terör örgütü PKK'lıları taşıdığı belirtilen otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açılmış, saldırıda Uyar'ın yanı sıra çay ocağında oturan Osman Çaran ve İbrahim Turan yaralanmıştı. Çınar Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Uyar ile Çaran müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Sayfa Yükleniyor...