'Seni kimseye yar etmem' mesajı sonu oldu

Konya'da evlendirilmek istenen 15 yaşındaki kızının telefonuna gelen "seni kimseye yar etmem" mesajını gören babanın, oklava ve sopayla çocuğunu darbederek öldürdüğü ileri sürüldü.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.12.2013 - 11:47

'Seni kimseye yar etmem' mesajı sonu oldu

Bozkır ilçesi Hamzalar beldesinde 17 gün önce Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan 15 yaşındaki Burçin S., üç gün önce kafa travmasına bağlı beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.
      
Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yüksekten düşme sonucu yaralandığı belirtilen kızın durumuyla ilgili ifadeleri inceledi. Ailenin ilk ifadesinde, Burçin S'nin evlerindeki çanak anteni ayarlamak için çıktığı çatıdan inerken merdivenden ayağının kayması sonucu düştüğünü söylediği öğrenildi. Çocuğun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izinin olması ve sonrası ağabey Veli S'nin (18) ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu anlattığı dikkati çekti.
     
Ekipler, sürekli çelişkili ifadeler verilmesi üzerine çalışmalarını
aile üzerinde yoğunlaştırdı. Toplanan delillerin ardından baba Yahya S. (38), üvey anne Hatice S. (29) ile ağabey Veli S. gözaltında alındı. Hatice S. ile Veli S olayı anlatması üzerine cinayetin ortaya çıktığı öğrenildi.
      
'DÖVMEKTEN YORULUNCA AĞABEY VURMAYA BAŞLAMIŞ'
Evin borçlarını ödemesi için tarlalarda çalıştırılan Burçin S'nin tanıştığı kişiyle arkadaşlık kurduğu ancak ailenin kızı başka biriyle evlendirmek istediği öğrenildi. Olay günü kızın telefonuna erkek arkadaşından gelen "Seni kimseye yar etmem" mesajını gören Hatice S'nin durumu kocasına anlattığı, bunun üzerine tartışma çıktığı bildirildi.
     
YAKMAK İSTEDİLER
Oklava ve sopayla Yahya S'nin kızını uzun süre dövdüğü, yorulunca ağabey Veli S'nin vurmaya başladığı ileri sürüldü. Başında üç oklava kırıldığı belirtilen Burçin S'nin korunmak için başını korumaya çalıştığı ellerinde aldığı darbeler sonucu kırık olduğu ifade edildi. Ayrıca, olaydan sonra üzerinde benzin kokusu olan kızın yakılmak istendiği ancak ateş bulunamayınca başarılı olunamadığı iddia edildi.

3.5 YAŞINDA ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ
Uzun süren yaşam mücadelesini kaybeden kızın cenazesinin ailesi tarafından alındığı öğrenildi. Annesi, o zaman 3,5 yaşında olan ağabeyi Veli S'nin kazara av tüfeğiyle ateş etmesi sonucu öldüğü belirtilen Burçin S'nin cenazesinin, babası, ağabeyi ve akrabaları tarafından defnedildiği, sonrasında ailenin taziyeleri kabul ettiği aktarıldı.
      
Ailenin sürekli çelişkili ifade vermesinin nedeni olarak ise jandarmanın takibi ve dosya üzerinde yoğun çalıştığını fark eden Veli S'nin "İlk suçu ben üzerime aldım. Ancak herkes ifadesini değiştirmezse doğruları anlatırım. Ben kimse için cezaevine giremem" dediği ileri sürüldü.
     
Jandarmadaki işlemlerinin ardından Bozkır Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Yahya, Veli ve Hatice S, adliyeye sevk edildi.
     
Konya'da merdivenden düşmesi sonucu yaralandığı belirtilen kız çocuğunun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanmış, ilk gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Veli S'nin jandarmadaki ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu söylediği öğrenilmişti.

Sayfa Yükleniyor...