Sevgi Soysal'ı anlatacaklar

28-29 Aralık’ta gerçekleştirilecek sempozyumda dostları, sevenleri ve edebiyatçılar kendi anılarındaki Sevgi’yi anlatacaklar.

27.12.2011 - 16:48

Sevgi Soysal'ı anlatacaklar

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İletişim Yayınları ve Amargi’nin ortaklaşa düzenlediği Sevgi Soysal Sempozyumu 28-29 Aralık’ta, Fındıklı’daki MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditorumu’nda gerçekleştirilecek.

İki gün sürecek sempozyumda yazarın kitapları farklı oturumlarda, farklı başlıklar altında konuşulurken, Sevgi Soysal’ın dostları ve sevenleri kendi anılarındaki Sevgi’yi anlatacaklar.

Süha Oğuzertem, Semih Gümüş, Ömer Türkeş gibi usta eleştirmenlerin ve Ayşe Gül Altınay, Fatih Altuğ gibi akademisyenlerin sunumlarının yanı sıra Murat Belge, İpek Çalışlar, Oya Baydar, Latife Tekin, Selim İleri, Hatice Meryem, Sema Kaygusuz, Buket Uzuner gibi pek çok yazar da Sevgi Soysal’ı anlatacak. Yazarın adına ve edebiyatına yakışır zenginliğe sahip sempozyum sırasında, 12 Mart belgeseli içinden yazarın konuşma yaptığı bir kesit konuklara sunulacak ve “Seni Seviyorum Rosa” filminin gösterimi yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...