Şimdi moda ‘Kadın gibi kadın olmak’

Vogue Türkiye Nisan sayısının kapağında iki ayrı yüzüyle Lara Stone’u konuk etti.  Stone 80’li yılların ünlü illustrator Patrick Nagel çizimlerinin güçlü öznesini yeniden canlandırdı.

27.03.2012 - 16:39

Şimdi moda ‘Kadın gibi kadın olmak’

Vogue Türkiye Nisan sayısının kapağında, Cüneyt Akeroğlu’nun kareleriyle, iki ayrı yüzüyle Lara Stone var. Portresinde, Lara olarak, olduğu gibi yer aldı. Moda çekiminde ise 80’li yılların ünlü illustrator Patrick Nagel çizimlerinin güçlü öznesini yeniden canlandırdı.

Stone, 90. yıl özel sayısı da dahil olmak üzere, “Vogue Paris”e defalarca kapak oldu. “Models.com”un “En iyi 50 Kadın Model” listesinde 2010 yılının Şubat ayından bu yana, tam iki yıldır, 1 numara.

Oğlan çocuğu gibi sıska modellere androjen diye methiyeler düzülen bir zamanda, ayrık dişleri, koca memeleri ve yuvarlak vücut hatlarıyla hayatımıza girdi.

Brigitte Bardot akımını geri getirdi ve kim bilir kaç kadın onun sayesinde vücuduyla barıştı. Şimdi moda bu! Kadın gibi kadın olmak.

KENDİ SÖZLERİYLE LARA
Vogue Türkiye’nin son sayısının kapağını süsleyen ünlü model kendisiyle ilgili sorulara samimi cevaplar verdi.

Seni en iyi anlatan sıfat
Ne yazık ki, tembel.

Yapmaktan suçluluk duyduğun halde vazgeçemediğin şey
Online alışveriş.

Seni en çok ne güldürür?
Kocam (David Walliams) ve köpeğim.

Kalp atışlarını ne hızlandırır?
Koşmak.

Model olmasaydın ne olurdun?
Benzer bir şey.

İnsanların hakkında yanlış bildiği şey…
İnsanlar benimle ilgili kafa yoruyor mudur sence? Orasından pek emin değilim ama en azından şunu söyleyebilirim: Modellerin giysi taşıyan iki boyutlu bir şey olduğunu  düşünüyorlar ya, işte orada yanılıyorlar.

Hiç fobin var mı?
Aslında uçmaktan korkuyordum ama biraz üstesinden geldim. Şimdi okyanustan korkuyorum nedense…

Kimin gardırobundan ne çalardın?
Carine Roitfeld’in ayakkabılarını çalardım.

Vücudunun en beğendiğin yeri?
Kendi vücudumda, memelerim. Başkasının vücudunda popoya bakarım. Güzel popoları kıskanırım

Favori kitabın hangisi?
Kocam David’in bütün kitapları.

Peki ya favori sanat eserin?
Kocamın düğün hediyesi olarak verdiği İngiliz ressam Gary Hume tablosu. Geniş çizgiler ve kullandığı kontrast renkler Hume’un eserlerini özel kılıyor.

Rahatlamak için…
Masaj yaptırırım. Bu zamana kadar yaptırdığım masajların en iyisi İstanbul ziyaretim sırasında Türkiye’deydi. İki kadın vücudumu zeytinyağıyla ovdu.

Türkiye deyince aklına ne geliyor?
Yıllar önce Mert&Marcus’la İstanbul’da, W dergisi için yaptığım çekim. Bir kavgaya girsem şüphesiz işime çok yarayacak küçük kırmızı elmalar (Amasya elmasından bahsediyor), köprünün orada (Ortaköy’de) poz vereceğim diye neredeyse Boğaz sularına karışacağım an, deli sıcak bir hava ve nefis yemekleriniz.

Fotoğraf: Cüneyt Akeroğlu
Röportaj: Zeynep Yapar

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...