Sır devri bitti mi?

Tarihin en büyük sır vurgununun, Julian Assange’la derinlemesine bir söyleşi de içeren kapsamlı hikayesi 27 Mayıs Pazar günü saat 21.15'te NTV'de.

24.05.2012 - 15:49

Sır devri bitti mi?

BBC yapımı belgesel, genç bir askerin elektronik postasıyla ve gizemli Julian Assange’ın peçeteye karaladığı bir şifreyle başlayıp tüm dünyada yankı bulan bir ifşaat dalgasına dönüşen, tarihin en büyük veri sızdırma olayını belgeler ve özel röportajlarla anlatıyor.

Bu, İngiliz Guardian gazetesinin The New York Times ve Der Spiegel ile orijinal Wiki materyalini, okunması mümkün olmayan dökümanlar keşmekeşinden taksim edilmiş ve araştırılmış dramatik bir olaylar dizisine dönüştürmek için nasıl bir çalışma yürüttüğünün hikayesi.

Bu, seks, yalan, ihanet ve düşmana yardımdan yargılanan Bradley Manning’le muhtemel ölümün hikayesi.

Ve hoşumuza gitsin gitmesin, sır devrinin muhtemel sonunun hikayesi… Çünkü teknoloji değişti ama insan doğası değişmedi.

Hikayeyi derleyen araştırmacı gazeteciler ve sızan bilgilerin ateş hattında onları destekleyen editörler sunar: ABD Dışişleri Bakanlığı, gayri resmi ABD vurucu timi, dünyanın dört bir yanından yozlaşmış hükümetler. Ve tüm bunların arkasında, derinlemesine bir röportajla karşımıza çıkan, dünyanın en büyük sır vurgununun bekçisi; gizemli Julian Assange…

'Wikileaks-Sırlar ve Yalanlar' (Wikileaks-Secrets and Lies) 27 Mayıs Pazar günü saat 21.15'te NTV Belgesel Kuşağı'nda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...