Son dakika haberi! 

Afrin'e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 21'nci gününde devam ediyor. 

Bugün 5 köy PYD/PKK terör örgütünden temizlendi.  Son olarak Afrin'in batısındaki Orta Çakallı köyü teröristlerden temizlendi. Afrin'in batısında yer alan Eşkan ve Cukali Favkani köylerinin ele geçirildiği açıklanmıştı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları ile Havadan İhbar Kontrol Uçağından Suriye'nin kuzeyinde sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nı denetledi.

Sabah saatlerinde yapılan açıklamada, TSK ve ÖSO'nun, Afrin'in batısındaki Cinderes beldesine bağlı Nisriyye tepesi ile köyünü ve Dükkan köyünü de PYD/PKK'dan aldığı duyurulmuştu.

Dün gece saatlerinde TSK uçakları, Bafilun Dağı, Şeyh Huruz ve Kefer Cenne köyleri, Şeran, Cinderes ve Racu beldeleri ile ilçenin güneydoğusunda teröristlere ait bazı toplanma merkezlerinin aralarında bulunduğu çok sayıda noktayı vurmuştu.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST 1062'YE ÇIKTI

Bu arada Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1062 olduğu bildirildi. 

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, "Zeytin Dalı Harekatı" kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen hava harekatıyla PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 19 hedef imha edildi.

Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine döndü.

Bölgeden elde edilen bilgilere göre, dün 34 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı da bin 62 oldu. 

Hava harekatı ve kara ateş destek vasıtalarıyla desteklenen harekat planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

NTV EKİBİNİN ATME İZLENİMLERİ