Son dakika haberi...Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Papa ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüşmesinde Kudüs konusunu ele aldı.

NTV Haber 29.12.2017 - 13:26 | Son Güncelleme : 29.12.2017 - 14:02

Son dakika haberi...Cumhurbaşkanı Erdoğan Papa ile görüştü

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katoliklerin Ruhani lideri Papa Françis görüşmesinde, Kudüs'ün statüsünün korunmasının önemi vurgulandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, telefon görüşmesinde Kudüs ile ilgili son gelişmeler ele alındı.

Bölgedeki istikrarın kilit taşı olan Kudüs'ün statüsünün korunmasının ve bu hususta yanlış adım atılmamasının son derece önemli olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Françis, ABD'nin attığı yanlış adıma karşı hazırlanan tasarının, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 21 Aralık'ta yapılan oylamada 9'a karşı 128 oyla kabul edilmesinin memnuniyet verici olduğunu belirttiler.

Üç semavi din için de kutsal olan Kudüs'ün statüsünün korunması için ortak çaba harcamanın önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Françis, ikili ilişkileri ve uluslararası konuları yüz yüze görüşmek üzere ilerleyen dönemde bir araya gelme hususunda mutabık kaldılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Papa Françis, görüşme vesilesiyle 2018'in tüm insanlık için barış, refah ve huzur dolu bir yıl olması dileğinde de bulundu.

Sayfa Yükleniyor...