SON DAKİKA HABERİ: Soylu Eren-13 ve Eren-2 operasyonlarının bilançosunu açıkladı

SON DAKİKA HABERİ: Bakan Soylu, "Eren-13 ve Eren-2 operasyonlarında toplam 10 terörist hale getirildi" açıklamasını yaptı.

17.05.2021 - 09:45 | Son Güncelleme : 17.05.2021 - 14:46

SON DAKİKA HABERİ: Soylu Eren-13 ve Eren-2 operasyonlarının bilançosunu açıkladı

İçişleri Bakanlığı, Eren operasyonları kapsamında Şırnak Cudi Dağı Tuşimiya bölgesinde 5, Diyarbakır Kulp ilçesi Yaylak kırsalında ise 2, a Siirt'in Eruh ilçesi Yassıdağ kırsalında 3 olmak üzere toplam 10 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Eren-13 operasyonları kapsamında Şırnak İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma komando ve jandarma özel harekat birliklerince jandarma insansız hava aracı ve Hava Kuvvetlerinin desteğiyle operasyon düzenlendi.

Operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Eren-2 operasyonları kapsamında da Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Yaylak kırsalında, jandarma komando, jandarma özel harekat ve güvenlik korucuları tarafından düzenlenen operasyonda ise 2 terörist etkisiz hale getirildi. İki operasyonda toplam 7 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonların devam ettiği belirtildi.

Bakan Soylu da, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eren-13 Operasyonları kapsamında, Şırnak Cudi Dağı Tuşimiya Bölgesi'nde 5, Eren-2 Operasyonları kapsamında Diyarbakır Kulp ilçesi Yaylak kırsalında 2 olmak üzere toplam 7 terörist etkisiz" dedi.

3 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Soylu bir diğer paylaşımında, Siirt'in Eruh ilçesi Yassıdağ kırsalında 3 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini, sayının 10'a yükseldiğini açıkladı.

Bakan Soylu, yaptığı paylaşımda, "Eren 13 operasyonları kapsamında, Siirt-Eruh ilçesi Yassıdağ kırsalında 3 terörist daha etkisiz! Eren operasyonlarında bugün etkisiz hale getirilen terörist sayısı 10'a yükseldi" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...