Oldukça şık ve etkileyici tasarıma sahip Sony Vaio P serisi, bir notebook’dan daha küçük, bir akıllı telefondansa, tabii ki, daha akıllı.

Sadece 600g ağırlığında olan ve bir çantaya veya ceket cebine sığabilen yeni şeker gibi bilgisayarlar, tam özellikli Windows işletim sistemi taşıyor. Yani masaüstü bilgisayarınızda ne yapıyorsanız, bunda da yapabilirsiniz.

Mobilite için gerekli ergonomik müdahaleler takdiri hakediyor. Örneğin merkezdeki işaretleme çubuğu, ek bir touchpad ve mouse düğmeleri ile tamamlanmış. Ana kontroller çoğaltılarak, bilgisayarı iki elde tutarken her iki başparmakla rahat çalışmak için ekranın her iki yanına yerleştirilmiş.

P serisi, aynı zamanda GPS’e ve yeni bir Dijital Pusula’ya sahip olan Sony’nin ilk notebook’u. Ekran görüntüsünü tutuşa bağlı olarak döndürmenin yanı sıra, bir PDF dokümanı sayfalarını gözden geçirmek veya web geçmişinde ileri-geri gezinmek için cihazı hafifçe sallamak yeterli.

Notebook’un ek mouse düğmeleri, bir kitap veya dergi okur gibi portre pozisyonunda okurken, sayfanın rahat çevrilmesi için mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş.

VAIO Location Search yazılımı, internet tarayıcısını açmadan gerçek zamanlı bir harita sunuyor. Yakınlardaki ‘İlgi Noktaları’ ve yerel hava koşulları ile birlikte, haritada yerinizi ve yönünüzü de gösteriyor.

Ortam ışığı sensörü, HD filmin izlemek için maksimum detay moduna geçiren Change Resolution düğmesi, faydalı eklentiler.

Şimdilik siyah ve portakal olmak üzere iki renkte satışa sunulan yeni Vaio P’de Intel Atom Z540 işlemci, 2GB DDR2 RAM, 64GB SSD depolama birimi, 20cm diyagonal ebatlı Vaio Display Plus ekran, ivme ölçer, dijital pusula, 5 saate kadar pil süresi, wi-fi ve bluetooth kablosuz bağlantı özelliği bulunuyor