İstanbul'da minibüste şortlu bir kıza saldıran ve hakkında yakalama kararı çıkartılan Ercan Kızılateş'in farklı bir suçtan cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

Üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam (21), geçen hafta çarşamba günü Pendik-Aydos hattında bir minibüste şort giydiği için sözlü saldırıya uğrayıp ardından darp edildi.

SALDIRI ANININ GÖRÜNTÜLERİ

SALDIRGAN CEZAEVİNDE ÇIKTI

Sağlam'ın suç duyurusunda bulunmasıyla ifadesi alınıp serbest bırakılan Ercan Kızılateş için başsavcılık tarafından yeniden yakalama kararı verildi.

Ancak saldırganın ''Vergi Usul Kanunu'na muhalefet'' suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. Zanlı, bu suçun infazı için 17 Haziran'da cezaevine konuldu.

Saldırganın ayrıca uyuşturucu kullanmaktan kaydı olduğu öğrenildi.

ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'ndan yapılan açıklamada, "Pendik'te 14 Haziran'da yolcu olarak bulunduğu minibüste, bir başka yolcu tarafından hakarete ve şiddete maruz kaldığını iddia eden mağdure M.S'nin, Yenişehir Polis Merkezi'ne şikayette bulunması üzerine şüpheli E.K. hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kolluğa yapılan şikayet üzerine 'hakaret', 'kasten yaralama' ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçlarından başlatılan tahkikatta, önce şüphelinin açık kimlik ve adresi tespit edilmiş, 17 Haziran'da polis tarafından savunması alınmış ve hakkında Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesince Vergi Usul Yasasına Muhalefet suçundan verilmiş olan mahkumiyet kararı olduğunun tespiti üzerine serbest bırakılmayarak aynı tarihte cezasını infaz etmek üzere Silivri Açık Cezaevi'ne gönderilmiştir."

Olaya ilişkin tahkikat evrakının kolluk tarafından bugün adliyeye getirildiği belirtilen açıklamada, mağdurenin kesin doktor raporunun temini için Adli Tıp Kurumu'na müzekkere yazıldığı, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

SALDIRI ANINI ANLATTI

HEMŞİREYE SALDIRI

HAMİLE KADINA TEKME