#Oscars (Oscar Ödül Töreni)

2018 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda, Jimmy Kimmel'in sunumuyla gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni'nde gecenin galibi, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Prodüksiyon Tasarımı ve En İyi Film Müziği ödüllerini kazanan 'The Shape of Water' oldu. Ünlü basketbolcu Kobe Bryant da gecenin kazananları arasındaydı.

İŞTE OSCAR 2018'İN KAZANANLARI

OSCAR ÖDÜLLERİNE DAİR HER ŞEY

#SedaSayan (Seda Sayan'dan canlı yayında tepki çeken sözler)

Programında "Sperm bankasından çocuk sahibi olur musunuz?" sorusunu cevaplayan eski manken Ece Gürsel'e "Kız yazık, ne inşaat işçileri var! Günah, onlar insan değil mi? Doğurmak için ne bekliyorsun? Adamın genleri uygun, güzel adam, iyi adam, sırım gibi maşallah! Tuttuğunu koparıyor! Yap çocuğu, ne var!’ İnşaatlara git" diyen Seda Sayan, sosyal medyada tepkiye neden oldu. RTÜK Seda Sayan'ın sözleri nedeniyle kanala 5 kez program durdurma cezası verdi. 

#YaşarGaga (Yaşar Gaga hayatını kaybetti)

Bir dönem Sezen Aksu'nun menajerliğini yapan müzisyen Yaşar Gaga 44 yaşında yaşamını yitirdi. Gaga'nın 30 gündür yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi. Gaga için ünlü isimlerin de katılımıyla Ortaköy Büyük Mecidiye Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

YAŞAR GAGA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

#Uber (Taksiciler Uber sürücülerine saldırdı)

Taksicilerle Uber sürücüleri arasında gerginlik devam ederken Taksicilerin Uber şoförlerini müşteriymiş gibi çağırarak dövdükleri iddia edildi. İstanbul'un çeşitli yerlerinden Uber sürücülerine saldırı haberleri geldi. Hatta bir taksicinin Uber aracına bıçakla saldırdığı anların görüntüleri sosyal medyada büyük tartışmalara neden oldu.

UBER ARACINA SİLAHLI SALDIRI

#AhmetŞık #MuratSabuncu (Cumhuriyet Gazetesi davasında iki tahliye)

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davada, tutuklu sanıklar Ahmet Şık ve Murat Sabuncu'nun, yurt dışına çıkış yasağı ve ikametgahına en yakın karakolda haftada bir imza atmadan oluşan adli kontrol tedbiri konularak tahliyesine karar verildi. 

#Spektrofotometre (İki öğretim üyesi arasında kavga)

Erzurum Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı'nda, 2 öğretim üyesi arasında moleküler biyolojide kullanılan 'spektrofotometre' adlı cihaz nedeniyle çıkan tartışma karakolda bitti. Anabilim ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Çetin (40) tarafından darbedildiğini iddia eden Yrd. Doç. Dr. Rukiye Sevinç Özakar (35), fakülteye gelen polis eşliğinde, rapor almak üzere hastaneye götürüldü. Bu kavga sosyal medya kullanıcılarının büyük ilgisini çekti ve konu üzerine onlarca paylaşım yapıldı.

#Bozkurtişareti (Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bozkurt işareti)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin İl Kongresi öncesi halka seslenirken bozkurt işareti yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BOZKURT İŞARETİ

#ErcanYazgan (Ercan Yazgan hayatını kaybetti)

Bizimkiler'deki "Kapıcı Cafer" ve Kaygısızlar dizisindeki "Memnun Kaygısız" tiplemesiyle tanınan usta oyuncu Ercan Yazgan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.