STAR'da sinema şöleni başlıyor

Sinemaya damgasını vurmuş, Hollywood’un hasılat rekorları kırmış en önemli yapımları, romantik komediler, bilim-kurgu sinemasının en seçkin örnekleri bu yaz Star’da ekrana gelecek...

25.06.2013 - 16:31

STAR'da sinema şöleni başlıyor

Star, yaz ekranında yeni sinema kuşakları açtı. Kanalın sinema kuşakları, yakın zamanda sinemalarda izlenen, gişede seyirci ve hasılat rekorları kıran, televizyonda ilk kez gösterilecek filmler, macera, aksiyon, duygusal komediler, aşk filmleri ve bilim kurgu filmlerinin en iyi örneklerinden oluşacak.

Yerli filmler de Star’ın yaz ekranında önemli yer tutuyor. Klasiklerin yanı sıra gişe başarılarıyla dikkat çeken yakın dönemin en önemli yapımları Star’da yayınlanacak.

TÜRK SİNEMASININ KLASİKLERİ
İzlemeye doyamadığınız Türk sineması klasiklerinden Şekerpare, Süt Kardeşler, Gülen Gözler, Şabanoğlu Şaban ve altı filmden oluşan Hababam Sınıfı serisi, daha canlı, daha renkli ve daha net olarak ekrana gelecek.

HOLLYWOOD’UN EN YENİLERİ
Sinemaseverlerin belki de vizyonda kaçırdığı filmler bu kuşaklarda yayınlanacak. Bunlar arasında hangi ünlü yapımlar yok ki:

Star’ın yaz sinema kuşaklarında ilk kez yayınlanacak filmler; tam 10 dalda Oscar adayı olan ve başrollerini Oscarlı oyuncu Jeff Bridges ile Matt Damon’ın paylaştığı İz Peşinde (True Grit), günümüze sürgün edilen antik bir süper kahramanın maceralarını anlatan müthiş bir aksiyon Thor, “2012’de üç dalda Oscar adayı olan Transformers: Ayın Karanlık Yüzü (Transformers: Dark of the Moon), En İyi Animasyon Filmi” dalında 2012 Oscar’ını alan bol ödüllü bir yapım Rango, iki dalda Oscar adayı olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon), Megazeka (Megamind), Çılgın Dostlar 3 (Open Season 3), Özel Tim: Çatışma (S.W.A.T.: Fire Fight), Karete Kid (The Karate Kid)...

Gişenin en iyileri
Sinemaseverlerin günlünü fetheden, salonlarda seyirci ve hasılat rekorları kıran süper yapımları Star’ın yaz ekranında izleyeceğiz. İşte bir kez daha ekrana gelecek süper yapımlar; Transformers: Yenilenlerin İntikamı (Transformers: Revenge Of The Fallen), Son Hava Bükücü (The Last airbender), Sihirbazın Çırağı (Sorcerer's Apprentice), Transformers, Uzay Yolu (Star Trek), Sherlock Holmes, Örümcek Adam (Spiderman), Örümcek Adam 2 (Spiderman2), Örümcek Adam 3 (Spiderman3), Charlie'nin Melekleri (Charlie's Angels), Charlie'nin Melekleri: Tam Gaz (Charlie's Angels: Full Throttle), Demir adam 2 (Iron Man 2), Köpek Balığı Hikayesi (Shark Tale)…

TÜRK SİNEMASININ YENİLERİ
Türk sinemasının son dönemde en çok seyirci toplayan filmleri de Star’ın yaz sinema kuşaklarında yayınlanacak. Bu filmler arasında Dedemin İnsanları, Berlin Kaplanı, Sen Kimsin, Hokkabaz, Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm gibi gişe filmleri yer alıyor.

Ayrıca Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi-Seni Kalbime Gömdüm-, Çanakkale Çocukları, Türkan, Yedi Kocalı Hürmüz, Güneşin Oğlu, Entelköy Efeköy’e Karşı, Çalgı Çengi, Takva, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, Vay Arkadaş, Kurtuluş Son Durak, Ses, Kanımdaki Barut, Ateşin Düştüğü Yer, Lodos, Rus Gelin, Beynelmilel, Ata Demirer-Tek Kişilik Dev Kadro (sahne), Haybeden Gerçeküstü Aşk, Neşeli Hayat, Küçük Kıyamet, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, O…Çocukları, Patlak Sokaklar, Kurtlar Vadisi Gladio gibi yerli filmler yaz boyunca ekrana gelecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...